Hotel stair element

Opera Hotel & SPA vēsture

 

Viesnīca “Opera Hotel & SPA” atrodas vienā no senākajām viesnīcu ēkām Rīgā.

1880. gada 27.februārī Rīgas otrās ģildes tirgotājs Jēkabs Berkholcs iegādājas Rīgas pilsētai piederošu zemes un lūdz  atļauju sākt mūra ēkas būvniecību viņam piederošajā īpašumā.

Ēka Raiņa bulvārī 33 tiek celta no 1884. līdz 1885. gadam pēc arhitekta Jāņa Frīdriha Baumaņa projekta. Viesnīcas ēka ilgus gadus pieder Berkholcu ģimenei (no Jēkaba Berkholca to manto viņa atraitne Elizabete Vilhelmīne Berkholca, bet pēc viņas nāves 1927.gadā, par viesnīcas mantiniekiem kļūst Elizabetes bērni un mazbērni).

Līdz 1940. gadam ēkā darbojās viesnīca un 1. šķiras restorāns "Bellevue". Viesnīcas ēkas pirmajā stāvā atradās divas kopējas viesu ēdamistabas un viena lasāmtelpa, kas reizē arī kalpoja kā viesnīcas kantoris, kā arī vairākas istabas, kas piederēja viesnīcas pārvaldniekam. Augšstāvā atradās 71 vienistabu un 3 divistabu viesu numuri. Kā vēstīja 1939. gadā publicēta reklāma, tur ir "lētas, patīkamas istabas ar tālruni katrā istabā, numuri ar vannu, tekošs silts un auksts ūdens. Restorānā [pagrabstāvā] – koncerti, deja publikā".

20. gados šī viesnīca bijusi Padomju Krievijas diplomātu un kurjeru iecienīta apmešanās vieta. 1920. gada maijā viesnīcas telpās notika sarunas par miera līgumu starp Padomju Krieviju un Poliju (no Krievijas puses sarunas vadīja S. Kirovs).

Vācu okupācijas laikā Raiņa bulvāris tiek pārdēvēts par Alfrēda Rozenberga gatvi. Līdz ar to arī restorāns „Bellevue“ maina savu nosaukumu – to sauc „Alfrēds Gailis”.

No 1950. gada namā darbojās viesnīca "Staļingrada", no 1961. gada – viesnīca "Baltija".

2008. gadā pēc nama rekonstrukcijas tiek atvērta četrzvaigžņu viesnīca “Nordic Hotel Bellevue”.

2010. gadā šajā eklektisma arhitektūras parauga ēkā tiek atvērta 4 *viesnīca „Opera Hotel & SPA“ ar 111 labiekārtotām dažādu kategoriju istabām. Viesu ērtībām iekārtots arī SPA ar baseinu, divas sanāksmju telpas un restorāns “Boulevard 33” ar skaistu vasaras terasi.

 

 

Rezervēt numuru