Hammam roomHammam

Turku eksotiskais pirts rituāls Hammam

Hammam ir visā pasaulē zināmas turku pirtis, kura laikā var attīrīt ķermeni un garu. Hammam rituāls sastāv no karsēšanās tvaika pirtī, pīlinga ar Kese cimdu un putu masāža uz silta marmora galda. Dziļākai relaksācijai piedāvājam rituālu noslēgt ar relaksējošu pilna ķermeņa masāžu.

Kas ir Hammam rituāls?

Hammam procedūra jeb turku Hammam rituāls ir Vidējo Austrumu mitrās vai tvaika pirts veids. Lai gan arābi tiek minēti kā Hammam rituāla izveidotāji,  šīs vannošanās tradīcija bija nozīmīga jau seno romiešu kultūrā. Turki šo seno rituālu ir popularizējuši un padarījuši pieejamu visā pasaulē.

Kā tas notiek?

Hammam rituāls sastāv no vairākiem etapiem, kas ir jāievēro, lai varētu veikt ķermeņa attīrīšanu. 

1. Sagatavošanās rituālam

Lai ķermeņa attīrīšana rituāla laikā notiktu efektīvāk, ķermenis ir jāizsilda. Tāpēc iesakām pirms rituāla apmeklēt kādu no pirtīm. Pirms Hammam rituāla vēlams dzert daudz ūdeni.

2. Ķermeņa attīrīšana – skrubis un ziepju masāža

Pēc sakarsēšanās jādodas uz Hammam telpu, kurā atrodas silts marmora galds. SPA speciālists veic ķermeņa attīrīšanu ar skrubi vai olīvu ziepēm un speciālu kese cimdu. Pēc skrubēšanās seko ļoti patīkama un relaksējoša putu masāža.

3. Rituāla noslēgums un relaksējoša masāža

Pēc putu masāžas aicinām relaksēties un izbaudīt tēju atpūtas telpā vai arī izvēlēties kādu no relaksējošām ķermeņa masāžām ar eļļu maisījumiem, kas bagātīgi mitrina attīrīto ķermeņa ādu.

Veicot Hammam rituālu, būtiski ir nevis uzreiz atgriezties ikdienas skrējienā, bet gan iieplānot laiku atpūtai – lai muskuļi atslābst, prāts kļūst mierīgs un ķermenis var atbrīvoties no uzkrātā stresa. Hammam nav tikai mazgāšanās rituāls, bet arī ķermeņa, prāta un dvēseles attīrīšanās. 

  Hammam rituāla ilgums un cena

  • 40 min 54 EUR
  • 70 min ar muguras masāžu 89 EUR
  • 100 min ar pilna ķermeņa mašāzu 114 EUR 

 

Rezervēt procedūru