Riga

Rīgas muzeji

 

Rīgā Jūs varat atrast vairāk kā 50 muzejus, kas izkaisīti pa visu Latvijas galvaspilsētu. Rīga patiešām ir muzeju pilsēta. Mēs esam izveidojuši nelielu muzeju sarakstu, kurus vērts ir apmeklēt, viesojoties Rīgā.


Latvijas Etnogrāfijas brīvdabas muzejs

Nodibināts 1924. gadā, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no vecākajiem brīvdabas muzejiem visā Eiropā. Vēsturiskie mājokļi, zemnieku, zvejnieku un amatnieku sētas, krogs un vējdzirnavas laika gaitā tika atvestas no dažādām Latvijas vietām uz muzeju. 18 dažādu amatniecību meistari muzejā izstāda savus darbus: koka karotes grebēji, biškopji, podnieki un citi. Katru svētdienu muzeja Usmas baznīcā tiek vadīti dievkalpojumi. Ir vērts apmeklēt vasarā notiekošos ērģeļu un tautas mūzikas koncertus, kā arī regulāros amatnieku tirdziņus. Muzeja kolekcija sastāv no 100 000 priekšmetiem.


Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ir lielākā Latvijas materiālās kultūras krātuve. Muzeja pastāvīgā ekspozīcija atspoguļo Latvijas vēsturi līdz 1940. gadam. Atsevišķās izstādēs tiek smalkāk aplūkota kāda konkrēta tematika par Latvijas vēsturi.


Latvijas Okupācijas muzejs

Muzeja mērķis ir attēlot dzīvi trījās okupācijās, no kurām cieta Latvija un latviešu tauta 20. gs. Ekspozīcijas priekšmeti stāsta par vairāk kā 50 gadu Latvijas vēsturi zem citu varu pakļautības: par politisko varu, par padomju un nacisma teroru, par Latvijas ekonomikas sagrāvi, par Sovjetu un Nacistu totalitārajām ideoloģijām, par režīmu opozīciju, un visbeidzot par to, kā latvieši atguva neatkarību 1991. gadā. Muzeja mājas lapā ir pieejama virtuāla muzeja apskate.


Rīgas Motormuzejs

Rīgas Motormuzejs ir lielākais antīko automobīļu muzejs Baltijas valstīs. Muzejs ir guvis atzinību Eiropā un visā pasaulē. Muzeja ekspozīcija ir veltīta mašīnu, motociklu un riteņu vēsturiskajai attīstībai un tā aptver vairāk kā 200 eksponātus.


Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas Nacionālās mākslas muzejs (LNMA) atrodas trīs dažādās ēkās Rīgas centrā un atspoguļo galvenās Latvijas mākslas iezīmes. Pastāvīgā ekspozīcija muzeja galvenajā ēkā K.Valdemāra ielā 10a attēlo Baltijas reģiona un Latvijas mākslas attīstību no 18. gs. līdz 20. gs. vidum. Šajā pašā ēkā Jūs arī atradīsiet slavenu Krievijas māklsinieku darbu unikālu koleciju.

 

Saules muzejs
Vienīgais pasaulē muzejs par sauli un cilvēku.

 

Rīgas Jūgendstila Centrs un Muzejs

Rīgas Jūgendstila muzejs ir jaunākais muzejs Rīgā - tas atklāts 2009. gada 23. aprīlī.

Tas atrodas dzīvoklī, kurā līdz 1907. gadam dzīvojis un strādājis izcilais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns (1859. – 1928.) Muzeja ekspozīcija iepazīstina ar rīdzinieka dzīvokļa iekārtojumu 20. gadsimta sākumā.

 

Rezervēt numuru