Riga

Laika apstākļi Rīgā

 

Kopējos laika apstākļus Rīgā varētu raksturot kā vēsus un mākoņainus, par cik ziemas (no decembra līdz martam) ir aukstas un sniegainas. Vidējā gaisa temperatūra janvārī ir ap -8°C. Vasaras (no jūnija līdz augustam) ir īsas, bet siltas. Jūlija vidējā gaisa temperatūra ir ap 22°C, bet var sasniegt pat 30°C.

Rīgā, Latvijas galvaspilsētā, ir mitrs kontinentāls klimats.

  

 

Rezervēt numuru

Vasara

Vasara ir labākais laiks, kad apmeklēt Rīgu. No jūlija līdz septembrim, laiks ir ļoti silts un mitrs. Vidējā gaisa temperatūra šajā periodā ir 23°C. Jūlijs ir pats siltākais un saulainākais gada mēnesis, kad nokrišņu daudzums sasniedz 100mm, gaisa temperatūra turās vidēji ap 24°C un vairāk kā 310 stundas spīd saule. Neskatoties uz to vasaras Rīgā mēdz būt arī lietainas un sezonas vidējā temperatūra pa mēnešiem mēdz krasti mainīties, septembrī sasniedzot vidēji 9°C.

 

Ziema

Ziemas Rīgā ir salīdzinoši aukstas, īpaši tūristiem, kuri nav pieraduši pie Eiropas ziemu laika apstākļiem. Šajā periodā Rīgā saulains laiks ir ļoti maz, piemēram, decembrī saule uzspīd vidēji tikai kādu pus stundu dienā. Janvāris un Februāris ir aukstākie ziemas mēneši, kad vidējā gaisa temperatūra ir ap -8°C. Pēc pieredzējušo ceļotājo domām maijs – augusts ir piemērotākais laiks, kad apmeklēt pilsētu, lai izbaudītu tās dabas doto skaistumu.

Ziņu avots: www.yr.no